Kategoriler
Kadın Saç

Saçınızı Kıvırıp Uzun Süre Öyle Kalmasını Sağlayacak 10 İpucu

2min-waves-thumb

Hiç kendinizi ünlülerin seksi denizden çıkmış gibi dalgalarına imrenerek bakıp, saçlarınızı nasıl kıvıracağınızı ve 30 dakikadan fazla öyle kalmasını dilerken buluyor musunuz? Ben buluyorum.

İyi haber, biraz araştırma ve pratikle (tamam, çok araştırma ve pratikle) sonunda bunu çözdüm ve sizlere saçınızı nasıl kıvırıp öyle kalmasını sağlayacağınızı öğreteceğim.

1 – Her Şey Saç Kesiminizle Başlıyor

Her zaman kalın uçlu saçların dalga tutmayacağını, uzun katmanların dalgalar için daha iyi olduğunu biliyordum. Ancak araştırmalarımdan sonra sağlıklı saçın da büyük rol oynadığını öğrendim. Yani, saçınız ne kadar kırık ve uçları ayrılmış olursa, saçlarınızı kıvırmanız da bir o kadar zor oluyor.

2- Şampuanı ve Saç Kremini Azaltın

Hepimiz kirli saçın yeni yıkanmış saçtan daha iyi şekil aldığını biliyoruz, değil mi? Ama saç kremini azaltmanın saçınızın daha fazla dalga tutmasına yardımcı olacağını da biliyor muydunuz? Ben de bilmiyordum!

3 – İyi Bir Kuru Şampuana Para Yatırın

Saç yıkamayı boşverdiğiniz günlerde, biraz kuru şampuan biraz hacim eklemede ve saç yağından kurtulmanızda harikalar yaratacaktır. Bu yüzden paranızı iyi bir kuru şampuana yatırmayı tercih edin.

4 – Saçınıza Kıvam Verin

Kuaförüm ve benim belirli bir markamız var. Ama yerel parfümerilerden çok daha ucuz olan ürünleri kullandım ve bir sorun yaşamadım. Sadece etiketi okuyup saçınıza uygun olan ek bakım ürününü aldığınızdan emin olun.

5 – Saçınızı Koruyun

Maşayı saçınıza vurmadan önce ısı koruyucularla saçınızı sağlama aldığınızdan emin olun. İşinizi görecek, iyi kokusu olan ve pahalı olmayan çok fazla ısı koruyucuyu piyasada bulmanız mümkün.

6 – Doğru Maşayı Kullanın

Yıllardır kalın olan maşaların seksi kıvırcık saçların anahtarı olduğunu sanırdım, ancak ultra ince maşalara geçtikten sonra dalgalarımın çok daha uzun süre dayandığını farkettim.

7 – Doğru Tekniği Kullanın

Sizi tanımıyorum, ancak nasıl yapıldığını görmem için izlemem gerek. Siz de aynı durumdasınız. İnternet üzerinden saç kıvırma teknikleri ile ilgili sayısız video ve yazıya ulaşabilirsiniz. Bulun onları!

8 – Üstten Başlayın

Her zaman mantıklı olanın saçımı ikiye ayırıp alttan yukarıya doğru yapmak olduğunu sanırdım. Saçımı düzleştirirken de aynısını yapıyorum, bu yüzden doğal olarak olması gerekenin bu olduğunu düşünüyordum. Ama bunu kuaförüme söylediğim zaman bir kahkaha attı ve bana aslında üstten başlayarak bu işi nasıl daha kolay (ve daha hızlı) yapabileceğimi gösterdi. Yaşadıkça öğreniyorsun!

9 – Tel Tokalarınızı Çıkarın!

Size tek bir ipucu verebilecek olsam bunu verirdim. Saçlarınızın her bir tutamını parmağınıza dolayın ve sonra saçınızın üst kısmına tek tokayla sabitleyin. Tüm saçınızı yaptığınız zaman saç spreyi sıkın ve 10 dakika bekleyip hepsini teker teker çözmeye başlayın. Bu tekniği Cosmopolitan’dan öğrendim ve adeta hayatımı değiştirdi diyebilirim. Bu yöntemle saçlarımı kıvırcık yapmak çok daha az zamanımı alıyor ve sonucunda daha dayanıklı kıvrımlar elde ediyorum.

10 – Saç Spreyini Asla Unutmayın

Her zaman görünümünüzü saç spreyi ile sabitleyin. Yerel marketinizde elinizin altında durabilecek milyonlarca saç spreyi seçeneği var. Çantanıza koyabileceğiniz küçük bir şişeyi de almayı unutmayın. Gün sonunda biraz saç spreyinin dalgalarınızı nasıl canlandıracağına inanamayacaksınız!

Bu yöntemler işinize yaradıysa arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

Çevrilen Link : http://www.merakilane.com/10-tips-to-teach-you-how-to-curl-your-hair-and-make-it-last/

“Saçınızı Kıvırıp Uzun Süre Öyle Kalmasını Sağlayacak 10 İpucu” için 2 yanıt

Saçta katman değil, kat olur. Bunun gibi hatalarla dolu metin. Çeviri yapan arkadaşlara tavsiyem çevirdiğiniz metni sesli okuyun. Birebir çeviri değil türkçede anlamlı olacak şekilde uyarlama yapın, selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir