Kategoriler
Genel

50 Yaşam Şifresi ve İpuçları

yasamin sirri

1. Her gün bir şey ezberle

Bu sadece beynini ve hafızanı dinç tutmaz, her an beyninden çıkarabileceğin bir sürü sözün de olacaktır. Şiir, sözler, ve felsefeler en iyi seçeneklerin.

2. Mal mülküne olan bağlılığını azaltmaya çalış

Malk mülk bağımlısı olan insanlar eşyaları onlardan alındığında ya da kaybolduğunda büyük sorun çıkarırlar.Sonunda da mal size sahip olur, tersi olmaz. Küçük ihtiyaçları olan bir insan olun, bu şekilde daha mutlu olursunuz.

3. Bu dünya hakkında sonsuz kuşkuya sahip ol

Bir kaşif ol ve bu dünyayı da ormanın olarak gör. Dur ve tüm küçük şeyleri tamamen sıradışı şeyler olarak gözlemle. Yeni şeyler dene. Konfor bölgenden çıkıp olabildiğince farklı çevreler ve hisleri tecrübe etmeye çalış. Bu dünya sana çok şey sunuyor, neden ondan faydalanmayasın?

4. İnsanların isimlerini hatırla

Böylece insanlar memnun olurlar ve kendi iyiliğin için o insandan bir şey istediğinde bu durum işe yarar. Bunu yapmak için, onlar kendilerini tanıttıklarında isimlerini onlara geri söyle. Sonra ezberleneyene kadar ismini aklından birçok defa söyle. Unutma ihtimalini ortadan kaldırmak için her konuşmada onlara isimleriyle hitap et. Eğer hala sorun yaşıyorsan onlara kafanda kafiyeli bir lakap bulmaya çalış.

5. Forma gir!

Tek bir vücudumuz olduğunu, işleyen tek bir şeyimiz olduğunu düşünmek tuhaf ve insanlar kendilerine bakmak için fazla tembeller. Formda vücutlar daha iyi sağlığa, özgüvene ve romantik ilişkilerde daha büyük başarılara yol açıyor. Ben bunlara forma girmek için en güzel 3 neden derdim.

6. Sadece şu ana odaklanmaya çalış

Geçmişi değiştiremezsin, bu yüzden geçmiş hatalarını tekrar etmediğinden eminsen onu derinlemesine düşünmen faydasız. Gelecek sadece şu anki davranışlarınla şekilleniyor. Bu yüzden şimdi daha iyi şeyler yapmak için geçmişten yardım al ki gelecekte de başarılı olabilesin.

7. Daha da spesifik olarak, şu anda yaşa

10 dakika öncesi bile geçmiştir. Eğer gerçekten şu anda yaşarsan her zaman mutlu olursun çünkü şu an ortada hiçbir yanlış şey yok.

8. Daha sık gülümse

Yüzünde ne zaman bir sırıtma oluşsa, beynin serotonin salgılıyor demektir. Yani mutluluk hormonu. Gülümsemek kendini mutlu olmaya zorlamanın doğal bir yoludur. Birçok insan o gün kendini iyi moda sokmak için sabahları beş dakika boyunca gülümsüyor. Büyüyüp mutluluğa ihtiyaç duydukça o kadar azımsanan güçlü bir araç gülümsemek. Mutluluğun gülümsemeye yol açacağı gibi, gülümsemenin de mutluluğa yol açacağını aklından çıkarma.

9. Su iç

Hidrasyon tüm sağlık için oldukça önemli. Asitli içecekte kesinlikle hiçbir sağlıklı besin maddesi yok. Bardağına bol miktarda şeker ve şurup atmak gibi. Onun yerine, bardağını yaşam yenileyici su ile doldur. Eğer ağır asitli içecek bağımlısıysan ve bırakmaya çalışıyorsan başta sana çok yavan gelebilir. Ama yakında kendini ona bağımlı hale gelmiş olarak bulacaksın. Günlük 10 bardak ideal, peki sen son zamanlarda kaç bardak içiyordun?

10. Hayatı fazla ciddiye alma!

En ufak şeylere gülmeyi öğren ve tüm bu “varlık” olayı çok daha kolay bir hal alsın. Hatalarına ve başarısızlıklarına gülüp geç ve dersini alıp bir daha böyle bir şey yapmayacağına sevin. Ve daha da önemlisi sevdiğin şeyleri yap! Hayat sıkı bir iş değil, biraz zevkle de karıştırılabilir!

11.Pozitif şeyler düşün

Kendini olumsuz bir şey düşünürken bulduğunda, hemen durmasını bil. Kendine bir tokat at, tüm gücünle pozitif şeyler bağır ya da zıplayıp dur. Sürekli mutluluk ve başarı için gerekli olan pozitif düşünce için ne gerekiyorsa yap.

12. Kitap oku

Bilgi güçtür. Kitap okumayı unutma sakın.

13.Güneşe çık

Süpermen uzaya uçup biraz ışın aldığında tamamen enerji doluyordu, sen de aynısını tam ön kapının dışında yapabilirsin (sürekli yağış alan bir yerde yaşıyorsanız özür dilerim). Güneş insana harika hissettirir ve tüm bedenin sıcaklık ve hayatla dolacaktır.

14. Başkalarına yardım et

Sana neden bunu yapman gerektiğiyle ilgili bir dizi sebep vereyim:

  • İnsanlara yardım etmenin dalgalanma etkisi vardır. Eğer birine yardım edersen o da kendisini başkasına yardım etmek zorunda hisseder. Gördüğünü yapar.
  • Başkalarına bir şeyler vererek ve yardım ederek büyürsün. Bu seni hiç beklemediğin bir şekilde değiştirebilir.
  • Yardım ettiğin kişi ile olan ilişkin daha güçlü hale gelir.
  • Bu gezegende yapabileceğin en tatmin edici şey budur. Sadece fiziksel anlamda değil, aynı zamanda kendini iyi biri gibi de hissedersin.
  • Yardıma ihtiyacın olduğunda çağıracak birileri olur.
  • Karma (eğer inanıyorsan tabi)
  • Çünkü bu dünyada senden başka insanlar da var.

15. Her gün kendine endişelenmek için belirli bir zaman ayır

Tüm sorunlarını ve endişelerini o ana sakla, böylece seni işte ya da zevk aldığın bir anda rahatsız etmesinler. Bu şekilde vaktini verimli kullanırsın ve olumsuz düşünmekten kaçınmaya olabildiğince odaklanırsın.Tüm endişeni kafandan çıkarırsan ve onlara dönmekten seni alıkoyacak zihinsel güce sahip olursan, günlük yaşamında çok daha mutlu olursun.

16. Her zaman dürüst ol

Yalanlar sorundan başka bir şeye yaramaz. Güvenilir olmak elde tutulacak harika bir özelliktir ve bütünlük için önemlidir.

17. Daha az uyu

Yeni bir uyku düzenine alışmak 21 gününü alabilir, bu yüzden 5 saatlik uyku düzenine geçtiğinde yorgun hissedersen pes etme. Gereken 8 saatlik uyku normal insanlar içindir. Eğer bunu bu sitede okuyorsan sen de normal değilsin demektir. Gerçekten ne kadar uykuya ihtiyacın olduğunu keşfet ve ona göre hareket et. Uyku her ne kadar zevkli olsa da, uyanık halin çok daha doyurucu ve etkilidir.

18. Neale Donald Walsch tarafından yazılan “Bringers of Light” ve “Conversations with God” kitaplarını oku

Bu kitaplar bu hayatta ne yapmak istediğine karar vermende ve o noktaya nasıl ulaşacağın konusunda sana yardımcı olacaklardır. Aynı zamanda yaşamın amacına bakış şeklini de değiştirecekler. Oku onları!

19. Amaçlarının ve hayallerinin ne olduğunu öğren

Pek çok insan dünya üzerinde o an ne isterlerse yaparak amaçsızca geziniyor. Bunun yerine muhteşem hayatının neleri içerdiğine karar ver ve adımlarını o yönde at. Dünyadaki en tatmin edici şey (evet, seksten bile daha fazla) bir zorluğu atlatıp hedefe ulaşmaktır. En çok büyürken ve bir şey üzerinde çalışırken mutlu oluruz.

20. Güne doğru başla

Uyan ve kişisel gelişim aktivitelerine bir saat vakit ayır (meditasyon, doğayı gözlemlemek gibi). Seni mutlu, olumlu ve konuya hakim hissettirecek şeyler yap. Seni temin ederim ki bunu yapmaya başladığın anda, günlerin daha zevkli ve doyurucu geçecek. Bugün hayatının en iyi günü olacak.

21. “Yakma Yönteminden” faydalan

Ne zaman bir kokun, bir endişen ya da bir şikayetin aklına gelse, gözlerini kapatıp bu düşünceyi kağıda yazdığını hayal et. Sonra o kağıdı yakma işlemine geç ve kağıdın eriyişini seyret. Daha da güzeli onu gerçekten kağıda yazıp yak. Bunu yaptıktan sonra kafanda hiç sorun kalmayacak.

22. Seyahat et

Herhangi bir yere gitmiş ya da seyahat etmiş birisi sana seyahat etmenin en heyecan verici hayat değiştiren aktivitelerinden biri olduğunu söyleyecektir. Farklı bir kültürü gözlemlemek seni zaten yaşadığın hayatla ilgili memnun kılarken bir yandan da ufkunu açacaktır. Bu da kaşif olma maddemize dönüyor: bu dünya bir orman, o yüzden keşfe çık! Kim bilir, belki de o kadar çok sevdiğin bir yer bulursun ki oraya taşınmaya karar verirsin. Yeni bir çevrenin hayatında yapabileceği olumlu yankıları bir hayal et.

23. Lastik Bant Metodu

Kendini olumsuz düşüncelerden kurtarmak için üçüncü ve sonuncu yöntem (umarım şimdiye kadar bunun önemli olduğunu anlamışsındır!). Bileğinin etrafına lastik geçir ve ne zaman olumsuz düşünürsen çekip koluna vurmasını sağla. Bu işlemsel koşullama, Pavlov’un zil sesiyle yiyecek/tükürük salgılamayla eşleştirmesi gibi ani acıyı olumsuz düşüncelerle eşleştirecektir. İlk başta kulağa biraz zalimce geliyor ama seni temin ederim ki ikincisinde sadece biraz acıyor. Ayrıca sonuç olarak pozitif şeyler düşünmek, bileğindeki acıyı alıp götürecektir.

24. Başkalarının söylediklerinden etkilenmemeyi öğren

Çoğu insan başkaları onlarla ilgili kötü şeyler söylediğinde etkilenir. Ama bunu aşmanın kolay bir yolu var. Ben kalkıp sana itfaiye musluğu dersem alınır mısın? Tabi ki de hayır. Belli ki sen bir itfaiye musluğu değilsin, sen bir insansın. Aynı şey başkası senin hakkında olmadığın bir şeyi söylediğinde de geçerli. Böyle şeyler söyledikleri için aptallar, o halde neden onlara kızasın ki? Birinin senin hakkında olduğun şeyi söylemesi hariç tabi! Bu durumda bir zayıflığınızı ortaya koydukları için onlara teşekkür et ve onun üzerinde çalışmaya başla.

25. Chris Prentiss’in yazdığı “Zen ve Mutluluk Sanatı (Zen and The Art of Happiness)” kitabını oku

Bu kitap durum ne olursa olsun sana her zaman mutlu olmak için gereken talimatı ve bilgiyi verecek. Evet, kulağa mutluluğun fazla basitleştirilmesi gibi geliyor, ama seni temin ederim ki bu kitap seni şahane biri haline getirecek.

26. Bağışlama becerisi edin.

Bağışlamak çoğu insanın çok kolay olduğunu düşündüğü anda bile başarısız olduğu bir şeydir. Kin beslemek kin güdenleri hem daha fazla mutsuz edecek, hem de karşındaki kişi ile olan ilişkin daha da kötüye gidecektir. Sen de sürekli hata yapıyorsun, o halde neden karşındakini affedemiyorsun? Bağışlamak ilişkide rahatlama ve iyileşmeye yol açarken, sinirli kalmak oldukça korkunç bir şeydir.

27. Başkalarına özel hissettiren kişi ol

Nezaketin ve sempatikliğinle tanın.

28. Bilinçli rüyayı öğren

Ya da rüya gördüğünde bunun farkına var ki rüyalarını kontrol edebilesin. Uyku iyi hissettirir, ama daha çok sıkıcı ve verimsizdir. Yanınızda bilinçli rüya olursa, uyku saatiniz uyanık olduğunuzdan çok daha heyecan verici olabilir. Her şeyi yapabilirsin; uçmak, başka gezegenlere gitmek, bir ünlüyle parti yapmak, hayalindeki erkek/kızla sevişmek vs. Pek çok bilinçli rüyada aynı zamanda bir dili istemsiz konuşabilmek ve bunu gerçek hayata da yansıtmak rapor edilmiştir. Bilinçaltınla ilgili birkaç şey bilmek senin için fena olmaz.

29. Günlük olarak hayal kur

Tekrar tekrar odaklandığın şeyi alacağını söylemekte sakınca görmüyorum. Eğer sürekli yakınırsan, daha fazla yakınacak şey bulacaksın. Bu sağlık, zenginlik ve mutluluk gibi şeyler için de geçerli. Bu yüzden sabahları almak istediğin şeyi aldığının hayalini kur. Bunun asıl olayı odaklanmaktır, bu yüzden rahatsız edilmeyeceğin bir mekan seç. Eğer odaklanmakta sorun yaşıyorsan ve aklın sürekli başka şeylere gidiyorsa, biraz meditasyon öğrenmeni tavsiye ederim.

30. Her gün en az 20 dakika meditasyon yap

Herkesin birbirine televizyon, cep telefonu ve bilgisayarla bağlandığı bu modern dünyada, çok az insan sessizliğin tadını çıkarıyor. Aklını susturabilme ve vücudunu dinlendirme yeteneği herkesin geliştirmesi gereken bir beceri. Basitçe bir yere otur, doğal bir ortam olması tercihim, ve nefes alıp verişine odaklanarak hiçbir şeyi düşünmemeye çalış. Bu ilk seferinde oldukça zor olacak! Bunu sıkıcı bulabilir ya da hiçbir şey düşünmemenin imkansız olduğunu zannedebilirsin, ama giderek daha iyi bir hal alıp buna bayılacaksın. Meditasyon sonrasında oldukça temiz zihinli ve harika hissedeceksin. Bunu gerçekten anlamanın tek yolu denemek.

31. Aklını kontrol etmeyi öğren

Kendi düşünceni bile kontrol etmeyi beceremezken nasıl yetenekli bir insan olabilirsin ki? İnsan aklı bilinç akıntısı olarak tanımlanıyorsa, bu senin akıntıyı istediğin yere götüremeyeceğin anlamına gelmiyor. 3 kötü düşünceyi atma yöntemimiz ve meditasyon sana zihnini kontrol etmeyi öğretecektir.

32. Duygularını kontrol etmeyi öğren

Seni mutsuz edecek tek kişi sensin! Başkalarının söylediklerinden ve hareketlerinden etkilenip etkilenmemeye karar verecek kişi yine sensin. Bir daha kötü bir şey hissettiğinde içinde bunu atlatabilecek güce sahip olduğunun farkında ol.

33. Hızlı okuma dersi al

Kitaplar bilgi dağarcığını geliştirecek bilgilerle doludur. Hızlı okuma bu bilgiyi daha hızlı almanı sağlayacak ve başka şeylere daha çok vakit ayırabileceksin.

34. Gevşe!

İşkoliksen bu senin için de geçerli (ben de dahil). Evet, iş çok önemli ve üretken bir şey ama her gün biraz dinlenecek vaktin olmalı ve oksijen almadan bir mumdan bile hızlı eriyebilirsin. Buna ek olarak, iyi yaptığın işler için kendini ödüllendirmelisin. Biraz bile eğlenemeyeceksen tüm o çalışmanın ne faydası var ki?

35. İyi izlenimler bırakmaya çalış

Sıkı bir el sıkışma ve biraz konuşma biriyle ilk defa karşılaştığında genellikle işe yarayan şeylerdir. İnsanlar sadece “Merhaba benim adım……” dan” söylersen, seninle ilgili hiçbir şey düşünmeyeceklerdir. Ayrıca önce de söylediğim gibi isimleri unutmamayı aklından çıkarma. Kim bilir iyi bir izlenim bırakırsan belki o kişiyle bir işe girebilir ya da evlenebilirsin. Harika bir izlenim bıraktığından emin ol.

36. Gözlerini düzgün kullanmayı öğren

  • Bir konuşmadayken karşındakiyle göz teması kur. Başka yöne bakmak (özellikle de aşağıya doğru) kalitesizlik ve tereddüt işaretidir. Onun yerine konuşurken karşındakinin gözlerinin içine bak ve onların da sana bakmasını sağla.
  • Delici bakışlarda uzmanlaş. Birinin sana bakıp ruhunu gördüğü anları bilir misin? Pekala, bu atadan kalma bir özellik değil, sadece biraz pratik gerektiriyor. Ayna karşısına geçip bakışlarını keskinleştirmeye çalış. Kendine bakmaya devam ettikçe bunun caydırıcı olduğunu farkedeceksin.
  • Tek kaşını kaldır. Bunun hiçbir gereği yok, ama neden olmasın? Çalışacağın kaşı seç ve ayna karşısına geç. İki kaşını da kaldır ve elinle tek kaşını aşağıda tut. Bu muhtemelen ilk seferinde saçma gelecek ama eninde sonunda bunu yapabileceksin.

37. Gizemli ol

Hakkında her şeyi söylemeyip birkaç detayı gizli tut. Kimsenin gerçekten tanımadığı biri son derece çekici olur. İçine kapanıp kendini soyutla demiyorum. James Bond’u bir düşün.

38. Bir özlü söz oluştur

“Aynı yaşa” ve “Hayatın tadını çıkar” sözleri gibi olsun, ama klişe de olmasın. Gerçekten kafanda yer edip ona güvenmeni sağlayacak bir söz olsun. Özel ve her ana uymayan bir şey olmadığından emin ol, ama aynı zamanda fazla genel ya da fazla kişisel de olmasın.

39. Bir şeyde iyi ol

Buna tutku ya da hobi de, her ne ise, sadece o işte iyi olmaya çalış. Katılımın bu söylediğime dahil değil. Sivrilebileceğin kadar sıklıkla üzerinde çalışabileceğin bir şey olsun. Örneğin; sihir numarası, sörf, pin pon, kısa film yapmak ve geri dönüşüm vs. Her şey olabilir ama tutkulu olduğun ve başkaları önünde sergileyebileceğin bir şey olmasını öneririm. Benim aklım doğrudan akrobatik şeylere ve break dansa kayıyor, ama bu benim tabi.

40. Karın kasların üzerinde çalış

Tüm vücuttaki kaslar bir yana, karın kası en önemlisi. Göbeğini, vücudunun merkezini güvene sokar. Denge kurma kabiliyetin tamamen karın kaslarının gücünden geliyor ve denge herhangi bir fiziksel aktivitede en önemli şeylerden biri. Video

41. Zihnini açık tut

İnsanların çoğu kızgınlığa gömülmüşlerdir. Her gün aynı işe giderler, aynı arkadaşlarla takılırlar ve aynı yerlerde yemek yerler. Bu güvenli geliyor olsa da, beynin için ufuk açıcı bir aktivite değildir. O sinapsisler yeterince sağlamlar, bu yüzden beyninin alışık olmadığı bir şeyi dene. Araba maketi al, sudoku ya da bulmaca çözmede ustalaş, sana en yakın üniversiteye gidip başka bir bölüm oku. Yeni şeyleri öğrenmeye devam etmek zihnini açık tutacaktır. Daha önce yapmadığın şeyleri deneyerek yeni sinapsisler oluştur. Tıpkı fiziksel antrenmanlar gibi, aynı şeyi çok fazla yapmak sana hiç sonuç vermeyecektir. Değiştir onları!

42. Uyandıktan sonra ve uyumadan önce sana ilham veren bir şeyler oku

Bu seni uyurken ve uyanırken iyi bir moda sokacaktır. Meşhur bir konuşmadan en sevdiğin kişisel gelişim kitabına varana kadar ne varsa oku. Evden enerji ve kuvvet patlamasıyla ayrılman için özellikle sabahları seni heyecanlandıracak bir şeyler oku.

43. Sevdiğin şeyi yap

Bir hayat kurmakla geçinmek arasında büyük bir fark vardır. Sen şu anda hangisini yapıyorsun? Pek çok insan sonradan istediği şeyleri yapabilmek için saatlerini para kazanarak geçiriyor. 65 yaşına kadar hayat kurmaya çalışmanın bir mantığı yok. Çünkü o yolu çoktan geçmiş oluyorsun. Sadece bir kere hayata geliyorsun, bu yüzden neden bunu mutluluğu kovalayarak geçirmiyorsun? Eğer bunu şimdi okuyorsan, aksini yapmak sahip olduğun özgürlüğü harcamak olur. Mutluluğunu takip et ve köşeye çekildiğin zaman çok daha mutlu ol.

44. Düzgün arkadaşlar seç

Vakit geçirdiğin insanlardan sandığından daha fazla etkileniyorsun. Arkadaşlarınla aynı değerlere sahip misiniz? Hedeflerinden bahsettiğin zaman seni cesaretlendiriyorlar mı yoksa gülüyorlar mı? Yaşamak istediğin hayat için seni destekleyen arkadaşlar seçtiğinden emin ol yoksa seni isteklerinden uzaklaştıran davranışa tekrardan sürüklenirsin. Olumsuz düşünme alışkanlığı edinmiş arkadaşlar sana engel olurlar. İyi bir arkadaşın bu sabotajcılardan biriyse bu süreç zor olabilir, ama katı olmak zorundasın! Olabileceğin kişiden seni alıkoyacak insanların yoluna çıkmasına müsade etme.

45. Köprüleri yakma

Bundan kastım, bir daha görüşmeyeceğin arkadaşlarınla bile iyi ilişkiler kur. Örneğin, işten ayrılıyorsan, çıkmadan önce patronuna kin kusma! Onu bir daha görüp bunu yaptığına pişman olabilirsin. Geçmişte tanıdığın birinin yardımına ne zaman ihtiyacın olacağını bilemezsin. Ayrıca bu dünyada yeterince nefret varken daha fazla eklemek niye?

46. Günlük tut

İlk başta çok monoton bir alışkanlık gibi gelebilir, ama buna alıştığın zaman, o küçük defter düşüncelerini organize etmene ve gelişimini izlemene çok yardımcı olacak. Çoğumuz gece yatmadan önce düşüncelerimizde boğuluyoruz zaten. O halde neden bunları yazıya dökmeyelim? Aynı zamanda bu, geriye dönüp o zamana ait düşüncelerinin nasıl değiştiğini de sana gösterecek.

47. Doktor Maxwell Maltz tarafından yazılmış “Mutluluk Bir Alışkanlıktır (New Psycho-Cybernetics)” kitabını oku

Bu kitap, düşüncelerinin içeriğinin din, felsefe ve bilimsel tartışmalar yoluyla hayatın üzerinde ne kadar büyük bir etkisi olduğunu sana açıklayacak. Bu hayat olayının nasıl işlediğini tamamen anlamak için okunması gereken bir kitap.

48. Bilinçaltını/Sezgilerini kullanıp onlara güvenmeyi öğren

Her gün sessizlikte vakit geçirdiğinde, sadece sana söylenen sözü değil, sana bir şey yapmanı söyleyen duygularını da dinle. Kendi düşünce ve mantığını bilinçaltınla karıştırma. Eğer düşüncenin nereden geldiğini bulabiliyorsan, o zaman düşünce bilinçaltından gelmemiş demektir. İkisi arasında doğru ayrımı yapmayı öğrenmek, seni bilinçli olarak öğrenmediğin bir bilgiye götürür.

49. Karizmatik bir kişilik edin

Bilirsin, sürekli çevresinde insan olan bir kişilik hayatın partisi gibidir. Kendini o insan gibi görmeye başla. Belki etkili konuşma dersi alıp birkaç espri öğrenebilirsin. Birkaç parti numarası ve hokkabazlık öğrenmek için vakit ayır. En önemlisi de sıradaki partinin merkezi olmakta başarısız olsan bile zaten karizmatik olduğuna inan. Kendine sürekli yalan söyle ve kendine Ronald Regan’dan çok daha samimi ve sosyal olduğunu söyle. İnanmak başarmanın yarısıdır! Sonrasında gerçeklik gelir.

50. Tek gereken şey sevgi

Eğer hayatın ustası olmayı gerçekten istiyorsan, bırak her hareketinde sevgi olsun. Arkadaşlarını, aileni ve düşmanlarını eşit derecede sev. Bu tüm listede yapılacak en zor şey, bu yüzden en son sırada. Ama eğer bunu başarırsan, nefrete, kıskançlığa ve iğrenmeye izin veren her insanın arasında bir lider gibi görünürsün. Gandhi’yi düşün. Bu kadar nefret varken bu dünyada sevgiye rastlamak o kadar zor ki, sevgi gösterirsen, etrafındaki insanların ve senin anında değiştiğini göreceksin. Sev. Sev. Sev.

 

Çevrilen Link : http://highexistence.com/life-secrets-and-tips/

“50 Yaşam Şifresi ve İpuçları” için 3 yanıt

Enfes bir yazı. Bu tarz makaleler haddinden fazla evet,ama burada daha önce karşılaşmadığım maddelere de rasladım. Keyifle okudum ve buradan en pozitiv auramla mutluluk tınıları iletiyorum size…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir