Kategoriler
Genel

7 Muhteşem Temizleme İpucuyla Kirli Mutfağınızı Yeniden Temiz Hale Getirin

LemonsinOvenHeader

 

Bildiğiniz yarım limon yöntemi bu listedeki 7 ipucundan sadece bir tanesi. Hepsi de daha önce düşünmediğiniz, ancak sonradan mantıklı gelen ipuçları. Listenin kalanını okumak bizi çok sevdiğimiz mutfağımızdaki bazı temizlik bölgelerine baktıracak. İlk sıradaki ipucu ne mi? Fırındaki limon numarası.

1- Sirke sineklerini yok etmek için limonun ve fırınınızın gücünü birleştirin.

Sirke sinekleri dayanıklıdır, başa çıkılması zordur, ancak bu ipucu onları anında yok edecek! Sadece limonu ikiye bölüp fırınınıza koyun ve gece boyunca kapağını hafif aralık bırakın. Sabah olunca kapağı hemen kapatın ve fırını birkaç dakika açıp ısıtın. Sonra kapatın, bırakın fırın soğusun. Sonra da limonları atıp fırınınızın alt kısmını silin. Sinek falan yok artık!

2- Kireçli su çökeltilerini yok etmek için sadece ama sadece sirke kullanın.

kirecli-musluk

Okuduğumuz anda bu ipucunun bağımlısı olduk, hala da öyleyiz! Eğer lavabonuz kireçli su yüzünden kirlendiyse, tek ihtiyacınız olan şey kalsiyum artıklarını çözmek ve çıkarılabilir hale getirmek için biraz sirke.

3- Fazla kimyasala ihtiyacınız olmadan mutfak dolaplarınızı temizleyin.

kirli-dolap

Sirke kadar meşhur olan başka bir temizleyicimize geldik: Karbonat! Bir tutam sebze yağı ve iki tutam karbonatla yapış yapış olmuş mutfak dolaplarınız için muhteşem temizleyiciyi yapabilirsiniz. Sadece bu karışımı sünger, dış fırçası, hatta elinizle bile sürmeniz yeterli!

4- Artık limonla lavabolarınızı parlak ve beyaz tutun.

limon-lavabo

Beyaz bir lavabo mutfağınızı temiz ve klasik gösterebilir, ama aynı zamanda en ufak bir lekeyi de gösterir. Zaman geçtikçe lekeler artabilir, ve ne kadar temizlersek temizleyelim çıkmazlar. Çözümü ne peki? Bir kere daha söylüyorum, karbonat! Bu sefer karbonatı posasıyla birleştirmek, bakterileri öldürür ve lavabonuzu parlatır. Sadece lavaboya biraz karbonat saçın ve limon posasıyla güzelce ovalayın!

5-  Mutfak aletlerine size gösterdikleri önemi gösterin.

MixerSkewer

Ben mikserime bayılıyorum, ve son zamanlarda keşfettiğim tarifler nedeniyle onu sık sık kullanıyorum. Siz de mi öylesiniz? O zaman ona bir parçanızmış gibi özen gösterdiğinizden emin olun, özellikle de aralıklarına. Eklerin takıldığı boğum da dahil aralıklarını temizlemek için kürdan ya da şiş kullanın. Sonrasında da nemli bir bezle silin.

6- Bir banyo ipucunu mutfağınıza getirin.

GroutBakingSoda

 

Rengi solmuş ve kirli duvar sıvası duşta öylece oluşmaz. Tezgah aralarının kaplaması da her aşçının bildiği bir sorundur. Bunun için farklı yollar denedik, ama daha nazik bir çözümü var: sirke ve karbonat. Karbonatla suyu karıştırarak bir macun yapın, sıvaya uygulayın ve bırakın öyle kalsın. Sonra üzerine sirke serpin, köpürmesini bekleyin ve sonra diş fırçası ile ovalayın.

7- Havayı kokuya duyarlı bir çözümle temizleyin.

WhiteVinegarOnStovetop

Bazen mutfaklarımız ne kadar temiz olurlarsa olsunlar, temiz gibi kokmazlar. İşte bu noktada eski dostumuz sirkeye yöneliyoruz. Ocağa biraz sirke serpiştirmek havayı temizler ve mutfağınızın daha doğal kokmasına yardımcı olur.

Daha çok temizlik ipucu mu istiyorsunuz? Bizi takip etmeye devam edin. Siz bu listedeki yöntemlerden birini uyguluyor musunuz? Sizin temizlik ipuçlarınız neler? Bizimle paylaşmayı unutmayın!

Çevrilen Başlık : Turn Your Dirty Kitchen Clean Again With These 7 Awesome Cleaning Tips

Çevrilen Link : tiphero.com/7-kitchen-cleaning-tips/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir